Translate

sobota, 29 czerwca 2013

Do you believe in magic ?

Czy kiedykolwiek , ktokolwiek z Was zadał sobie pytanie czy istnieje magia na tym świecie ? Założę się, że na pewno była to większość. Wielu powie, że to tylko bujdy i bajki wymyślone dawno, dawno temu. Inni powiedzą, że magia istnieje od zarania dziejów. Nie mnie to oceniać.
Moim zdaniem magia istnieje w przyrodzie. Każdy powiew wiatru, każdy promień słońca, każda kropla deszczu i każdy płatek śniegu jest magią samą w sobie.
Czy człowiek kiedykolwiek ujarzmił potęgę natury ? Nie. I podejrzewam, że nigdy tego nie dokona. Dlaczego ? Dlatego, że to dzięki naturze, dzięki Matce Ziemi żyjemy. Ona dała nam zboża, Ona dała nam wodę, Ona dała nam wszystko co potrzebne do przeżycia. A my czym odpłacamy się w zamian ? Niszczymy lasy, budujemy wieżowce, zaśmiecamy Ją i próbujemy wyplenić 'dzikie i nieujarzmione' kultury. Jeśli nie potrafimy zatroszczyć się o własna planetę jak mamy zadbać o nas samych ?
Zauważyłam pewną zasadę. Osoba, która dba o siebie, ćwiczy i zdrowo się odżywia, dba także o naszą planetę, żyje ekologicznie, w zgodzie z naturą. Bo wie, że do zdrowia potrzebna jest równowaga. Wie, że aby organizm był silny potrzebuje odpowiedniego traktowania.
W zdrowym ciele, zdrowy duch. Tak mawiają....



środa, 26 czerwca 2013

Zmiany.

A więc stało się. Postanowiłam odmienić swoje życie, jak pewnie milion innych osób w tym samym momencie. Tak na prawdę pewne kroki poczyniłam kilka miesięcy temu. Zaczęłam ćwiczyć, zdrowiej się odżywiać, dbać o swoje ciało. Jednak ostatnio moja motywacja zmalała. Nie wiem dlaczego, czy to z powodu bezczynności jaką niosą za sobą wakacje, czy to z powodu zmian w mojej głowie. Nie wiem. Dlatego postanowiłam pisać bloga, aby pokazać wszystkim, a w szczególności sobie, że jeśli chcę to potrafię. Chcę zachęcić osoby, które nie wierzą w siebie, odkładają zmiany w swoim życiu na potem, które sądzą, że to nie dla nich, do działania ! Bo największa siła i możliwości są w nas, wystarczy zamknąć oczy, wziąć kilka głębokich wdechów i powiedzieć sobie głośno i wyraźnie POTRAFIĘ.  STAĆ MNIE NA WIĘCEJ.
Własnie to powinniśmy powtarzać sobie zaraz po przebudzeniu, po tym jak dostaniemy kolejną pałę w szkolę i po tym jak nasz szef ochrzani nas za źle wykonaną pracę.
Właśnie te słowa powinny brzmieć w naszych umysłach za każdym razem, gdy tracimy nadzieję na lepsze jutro, nadzieję na zmianę.
Bo to dzięki tym słowom uwierzyłam w siebie. Przestałam przejmować się zdaniem innych. Spojrzałam na siebie w lustrze, uśmiechnęłam się i stwierdziłam, że przecież skoro inni dają radę to ja też. Dlaczego mam być gorsza ? Dlaczego mam stać w cieniu ? POTRAFIĘ I STAĆ MNIE NA WIĘCEJ.

Cały czas staram się znaleźć w sobie więcej i więcej pozytywnej energii, więcej motywacji na działanie. Więcej energii do ćwiczeń. Zmieniłam swój styl odżywiania, przeszłam na wegetarianizm, wiem kiedy mój żołądek jest najedzony i nie wmuszam w niego kolejnych porcji, zrezygnowałam z fast foodów, z 'jedzenia' w proszku, z zupek instant.
Daleko mi do mojej wymarzonej figury ale cieszę się tym co już osiągnęłam. Kiedyś nosiłam rozmiar 40/42 aktualnie w mojej szafie znajdują się ubrania z metką 36/38. Jestem z tego dumna. Mój portfel mniej...

Jeśli ten wpis przeczyta chociaż jedna osoba i postanowi coś w sobie zmienić, będę szczęśliwa i dumna. Ale przede wszystkim będę miała w sobie jeszcze więcej siły do działania.

Dobranoc wszystkim, jutro czeka mnie dzień planowania. Planowania wszystkiego od nowa.