Translate

sobota, 29 czerwca 2013

Do you believe in magic ?

Czy kiedykolwiek , ktokolwiek z Was zadał sobie pytanie czy istnieje magia na tym świecie ? Założę się, że na pewno była to większość. Wielu powie, że to tylko bujdy i bajki wymyślone dawno, dawno temu. Inni powiedzą, że magia istnieje od zarania dziejów. Nie mnie to oceniać.
Moim zdaniem magia istnieje w przyrodzie. Każdy powiew wiatru, każdy promień słońca, każda kropla deszczu i każdy płatek śniegu jest magią samą w sobie.
Czy człowiek kiedykolwiek ujarzmił potęgę natury ? Nie. I podejrzewam, że nigdy tego nie dokona. Dlaczego ? Dlatego, że to dzięki naturze, dzięki Matce Ziemi żyjemy. Ona dała nam zboża, Ona dała nam wodę, Ona dała nam wszystko co potrzebne do przeżycia. A my czym odpłacamy się w zamian ? Niszczymy lasy, budujemy wieżowce, zaśmiecamy Ją i próbujemy wyplenić 'dzikie i nieujarzmione' kultury. Jeśli nie potrafimy zatroszczyć się o własna planetę jak mamy zadbać o nas samych ?
Zauważyłam pewną zasadę. Osoba, która dba o siebie, ćwiczy i zdrowo się odżywia, dba także o naszą planetę, żyje ekologicznie, w zgodzie z naturą. Bo wie, że do zdrowia potrzebna jest równowaga. Wie, że aby organizm był silny potrzebuje odpowiedniego traktowania.
W zdrowym ciele, zdrowy duch. Tak mawiają....



Brak komentarzy:

Prześlij komentarz